Sağlık sektörüne yazılım çözümleri üretmek amacıyla İova Yazılımevi‘ nde başladığımız faaliyetlerimizin ilk önemli adımı olan, 1996 yılında Türk Kulak Burun Boğaz Vakfı işbirliği ile geliştirdiğimiz Hasta Takip Sistemi olan MEDİC programımızla sektörde adımızdan söz ettirmeye başladık. Sağlık sektöründeki farklı branşlara da yazılım çözümleri üretmeye devam ederek başarı çıtamızı yükseltmeye devam ettik. Hızla gelişen özel sağlık sektöründeki yazılım otomasyonu taleplerine, 2002 yılında geliştirdiğimiz Klinik Otomasyon Sistemi olan CLINIX programımızı geliştirerek cevap verdik.

Türkiye’ deki sağlık sektörünün yeniden yapılanması kapsamında “İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği” alanındaki gelişmeleri öngörerek, 2006 yılından itibaren İova Yazılımevi‘ indeki “İş Sağlığı ve İş Güvenliği Takip Sistemi” çalışmalarımızla sektörde bir ilke daha imza attık. Geliştirdiğimiz “MEDİCİSG” yazılımıyla, başta sanayi ve sağlık kuruluşları olmak üzere kamu ve özel sektörlerdeki “İşyeri Sağlığı ve İş Güvenliği Otomasyonu” taleplerine cevap verdik.

2015 yılında başladığı yeni teknoloji, yeni platform ve yeni çözümler sloganıyla başladığı yeni yolculuğunda, proje deneyiminin verdiği güçle kısa zamanda önemli bir mesafe katettik. Bu yolculukta OPENOHS markasıyla Java EE teknolojisiyle geliştirdiğimiz web tabanlı “İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yazılım Sistemi” projemizin önce Standart Edition, sonra Professional Edition sürümlerimizi çıkararak kullanıcılarımızın hizmetine sunduk. 2017 yılının başından Enterprise Edition versiyonunu görücüye çıkardığımız OPENOHS ürünümüzle kurumsal çözüm odaklı taleplerin ilgisini çekmeye başladık. Bu doğrultuda önemli kullanıcılarımızı referanslarımıza katarak yazılım çözümlerimizi çeşitlendirmeye başladık. Şimdiden proje hazırlıklarına başladığımız yeni ürünlerimizle 2018 yılından itibaren kurumsal kullanıcı gruplarının dikkatini “farkındalık odaklı iş güvenliği kültürü”  anlayışıyla çekmeyi hedefliyoruz.

 

İova Yazılımevi‘ de sağlıkgüvenlik ve çevre sektörlerine yönelik otomasyon ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışan ekibimiz, siz kullanıcılarımıza etkin, esnek, dinamik ve geliştirilmeye açık dost yazılım çözümlerini iovasoft markasıyla sunmaya devam edecek.

 

Bu yazılım geliştirme ve uygulama yolculuğumuzda, bizimle beraber projemize desteklerini sürdüren referans kuruluşlarımıza teşekkür ederiz.